Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy niezależnego Death Inc. kończą działalność, nie dokończą produkcji

Zabrakło pieniędzy na zapłacenie rachunków.

Niezależne Ambient Studios z Guildford, twórcy Death Inc. oraz Monster Meltdown kończą działalność. Produkcja pierwszego tytułu została wstrzymana, a gracze, którzy zapłacili za wczesną wersję gry, otrzymają zwrot pieniędzy.

„To był niesamowity czas i stworzyliśmy wspaniałe produkty, jak Monster Meltdown i Death Inc.” - napisano na oficjalnej stronie firmy. „Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć, ale ostatecznie nie udało nam się zgromadzić wystarczających funduszy, by powstrzymać głodne wilki. Musieliśmy więc podjąć trudną decyzję i uznać, że dalsze funkcjonowanie Ambient Studios nie jest możliwe.”

„Dziękujemy wszystkim za wsparcie i słowa zachęty, niczego nie żałujemy i cieszyliśmy się każdą chwilą.”

Ambient założyli ludzie odpowiedzialni m.in. za LittleBigPlanet, Fable czy Burnout. Początkiem końca studia była nieudana kampania na Kickstarterze, gdzie starano się znaleźć pieniądze na strategię czasu rzeczywistego Death Inc., w której zadaniem graczy było rozprzestrzenianie zarazy w angielskich miasteczkach.

Jednak wkrótce pojawiły się dobre informacje, a twórcy rozpoczęli sprzedać wersji alpha, by zdobyć fundusze potrzebne na dokończenie produkcji. Dokładnie tydzień temu gra dostała się także na Steam, poprzez program Greenlight.

Ambient Studio obiecało, że zwróci pieniądze graczom, którzy zdecydowali się na zakup wczesnej wersji. „Niestety, nie możemy zrealizować żadnych obietnic związanych z wersją alpha” - napisano w komunikacie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze