Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy moda XCOM: Long War pracują nad własną strategią

Założyli studio.

Long War to ceniona, darmowa modyfikacja do strategii XCOM z 2012 roku. Teraz jej twórcy postanowili założyć własne studio i przygotować autorską produkcję.

Enemy Unknown nie było szczególnie otwarte na mody, lecz twórcy zdołali pomimo to przygotować szereg znaczących zmian, rozbudowując kampanię i klasy postaci, dodając nowe głosy, technologie czy kolejne systemy rozgrywki.

Modyfikację Long War można pobrać za darmo w serwisie Nexus.

Tymczasem nowy projekt zatytułowano Terra Invicta. To nadal strategia, a obecne prace koncentrują się na przygotowaniu kampanii na Kickstarterze.

Założenia są mało oryginalne. Jak czytamy w opisie: „siły kosmitów docierają do Układu Słonecznego i zaczynają badać systemy obronne Ziemi oraz budować flotę do inwazji”.

„Gracz musi zebrać radę naukowców, polityków, wojskowych i agentów, by zjednoczyć kłócące się nacje i ostatecznie przeprowadzić kontratak w przestrzeni kosmicznej.”

Nie podano daty premiery ani platform docelowych. Już 5 lutego zadebiutuje XCOM 2 - tym razem od samego początku otwarty na próby modyfikacji przez fanów.

Krótka przerwa? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze