Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Metal Gear Solid szykują sporo zapowiedzi na 2023 rok

Nadchodzą „długo wyczekiwane” tytuły.

Konami potwierdziło, że w 2023 roku doczekamy się masy nowych zapowiedzi, w tym także czegoś „długo wyczekiwanego”. Nie padły konkretne nazwy, choć wcześniejsze pogłoski pozwalają sądzić, że studio może pracować nad rozwojem serii Metal Gear Solid.

O nadchodzących zapowiedziach poinformował przedstawiciel Konami - Noriaki Okamura - w wywiadzie z japońskim serwisem Famitsu. Treść rozmowy na język angielski przełożył natomiast portal Gematsu, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że firma ma duże plany wobec przyszłego roku. „Pomijając wydanie Momotaro Dentetsu, 2023 rok będzie rokiem wielu zapowiedzi. Pozostańcie czujni!” - mówił Okamura.

Japończyk ujawnił także słowo klucz, na którym opierają się plany firmy. Mowa o określeniu „długo oczekiwane”, co może sugerować, że studio ma w planach zapowiedź wyczekiwanego przez graczy remake’u Metal Gear Solid 3. Pierwsze plotki o rozpoczęciu prac nad grą pojawiły się w internecie już w zeszłym roku.

Głównym powodem takich podejrzeń są silne powiązania Okamury z serią Metal Gear Solid, gdyż deweloper pełnił w przeszłości rolę producenta większości gier z omawianego cyklu. Fanom nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na oficjalnie potwierdzenie domysłów.

Co ważne, wskrzeszenie MGS pokrywałoby się z ostatnimi decyzjami firmy. Przypomnijmy bowiem, że Konami od pewnego czasu rozwija drugą ze swoich najsłynniejszych marek, czyli Silent Hill. Za remake kultowego Silent Hill 2 odpowiada polskie studio Bloober Team, a podczas październikowej prezentacji dowiedzieliśmy się, że w produkcji znajduje się łącznie aż pięć projektów z serii horrorów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze