Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Life is Strange nawiązują współpracę z niezależnym studiem

Dontnod Eleven.

Twórcy zręcznościowej gry Remember Me i przygodówki Life is Strange ze studia Dontnod Entertainment poinformowali o nawiązaniu współpracy z zespołem HESAW, który jednocześnie zmienił nazwę na Dontnod Eleven.

Ekipa koncentrować się ma przede wszystkim na produkcjach niezależnych. Debiutanckim projektem, tworzonym pod nowym szyldem, będzie nastawiona na rozgrywki sieciowe strzelanka Battlecrew Space Pirates.

Szczegółów ujawniono na razie niewiele. Wiadomo jedynie, że w grze wcielimy się w kosmicznych piratów, którzy będą walczyć o złoto z postaciami innych użytkowników. Tytuł wkrótce trafi na Steama w ramach wczesnego dostępu.

Deweloperzy z Dontnod Eleven mają współpracować ze swoimi kolegami z z Dontnod Entertainment. Większe studio ma wspierać mniejsze swoją wiedzą oraz zasobami.

- Celem naszej współpracy jest pomoc utalentowanym, niezależnym twórcom i skorzystanie z ich doświadczenia - tłumaczy Oskar Guilbert, dyrektor generalny Dontnod Entertanment.

Zobacz też: Life is Strange: Before the Storm - Poradnik, Solucja

- Nad swoją najnowszą grą pracowali od prawie roku i jesteśmy szczęśliwi, że możemy pomóc w wydaniu tej zabawnej, ekscytującej i innowacyjnej produkcji - dodaje menedżer.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że Battlecrew Space Pirates nie będzie pierwszą grą Dontnod Eleven - studio, jeszcze jako HESAW, wydało w 2014 roku strzelankę Blue Estate.

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze