Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Legend of Grimrock 2 o usprawnionym systemie rozwoju postaci

„Zdobycie każdego kolejnego poziomu powinno być czymś wyjątkowym.”

Twórcy ze studia Almost Human opublikowali na oficjalnej stronie Legend of Grimrock artykuł poświęcony systemowi rozwoju postaci w drugiej części serii.

W Legend of Grimrock 2 szybciej dotrzemy do potężnych umiejętności w drzewku talentów

„Kiedy zaczęliśmy planować nowy system umiejętności, wiele elementów przychodziło nam do głowy. Najważniejsze jednak, by zdobycie każdego kolejnego poziomu było czymś wyjątkowym” - napisał jeden z projektantów.

„Chcemy po prostu, żeby każdy wydany punkt umiejętności zauważalnie wzmacniał bohatera”.

Projektanci przyznali, że system rozwoju w pierwszej odsłonie serii nie był idealny. Gracze musieli inwestowali duże ilości punktów w drzewka talentów, ale by osiągnąć coś istotnego, musieli skupiać się na wąskim zakresie umiejętności, co sprawiało, że rozgrywka była mało różnorodna.

Zapowiedziano również, że drzewka talentów będą w kontynuacji mniejsze, ale zmniejszy się też liczba zdobywanych punktów umiejętności. Zdobywając nowy poziom doświadczenia, zyskamy tylko jeden punkt.

Legends of Grimrock 2 ma zadebiutować w 2014 roku na PC.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze