Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy League of Legends przejmują studio Radiant Entertainment

Rising Thunder anulowane.

Twórcy League of Legends - Riot Games - kupili studio Radiant Entertainment, znane najlepiej z prac nad darmową bijatyką Rising Thunder - prowadzone przez weterana z Capcomu, Setha Killiana.

Rising Thunder

Przejęcie działalności przez nowego właściciela wstrzymuje jednak dalszy rozwój tej produkcji, stawiającej na pojedynki wielkich robotów.

Killian nie był w studiu jedynym specjalistą od bijatyk. Firmę zakładali bracia Tom i Tony Cannon, odpowiedzialni także za cykl turniejów EVO.

Rising Thunder było już zapewne na dość zaawansowanym etapie rozwoju, z testami wersji alpha trwającymi od sierpnia 2015 roku. Zdążyliśmy nawet przygotować wideo z rozgrywki (poniżej).

„Zespół rozpocznie prace nad grą, którą jest dla nas bardzo ekscytująca. Chciałbym powiedzieć coś więcej, ale musicie poczekać na odpowiedni moment” - napisano w komunikacie.

„Na dobre zamkniemy serwery Rising Thunder w dniu 18 marca. Dziękujemy wszystkim za udział w testach alpha!” - dodają twórcy.

Radiant Entertainment ma jeszcze inny projekt, czyli sfinansowane na Kickstarterze połączenie strategii i RPG o nazwie Stonehearth. W tym przypadku prace trwają dalej, bez przeszkód.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze