Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy League of Legends nagrodzą miłych graczy

W planach unikalna skórka.

Twórcy League of Legends podzielili się szczegółami na temat walki z toksycznymi graczami. W ramach podjętych starań autorzy nagrodzą wzorcowych graczy specjalnymi nagrodami.

Od 2018 roku w produkcji funkcjonuje Honor 2.0 - system umożliwiający ocenę innych uczestników zabawy pod względem zachowania w trakcie rozgrywki. Osoby z wysokimi notami mogą zdobyć bonusy, ale od jakiegoś czasu katalog dodatków nie był uzupełniany.

Teraz poinformowano, że wśród nagród pojawi się unikalna skórka dla postaci. Skin dostaną gracze, którzy na zakończenie sezonu będą posiadali piąty poziom honoru. To nie wszystko: w planach są też nowe efekty wizualne dla użytkowników z piątym levelem lub tych, których pozytywnie oceniono w ostatnim meczu.

Uzupełniona pula bonusów ma zachęcić do miłego zachowania podczas zabawy. Jak bowiem przekonują twórcy, tylko 5 procent uczestników zmagań notorycznie podejmuje niewłaściwe działania - reszta robi to sporadycznie.

Wszyscy przez to przeszliśmy. W końcu gra w League polega na rywalizacji. Ale ponieważ gramy z 9 innymi graczami, więc wystarczy, że każdy tylko czasem zachowa się szkodliwie, by na co dzień stosunkowo często spotykać się z problematycznymi zachowaniami” - pisze producentka Hana Dinh.

Twórcy obiecują również ulepszenie systemów wykrywających przypadki słownego obrażania innych użytkowników - przewiduje się nawet dziesięciokrotną poprawę sytuacji. Autorzy rozpoczęli też karanie niewłaściwych działań zgłaszanych na etapie wyboru postaci.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze