Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy LA Noire kończą działalność, wstrzymują prace nad Whore of the Orient

Nie udało się znaleźć wydawcy.

Serwisy Player Attack i MCV informują, powołując się na anonimowe źródła, że studio KMM Games przestało istnieć, po tym jak nie udało się znaleźć wydawcy nowego projektu - zapowiedzianego w sierpniu Whore of the Orient.

Pracownicy zostali podobno zwolnieni, ale tytuł nie został jeszcze oficjalnie anulowany - jest jedynie „zamrożony”, a prace mogą zostać wznowione po zdobyciu odpowiedniego finansowania. Whore of the Orient pierwotnie zainteresowało się Warner Bros., lecz wydawca wkrótce wycofał się z projektu.

Studio KMM Games powstało na bazie byłych pracowników Team Bondi. W zespole pojawił się szef tego studia - Brendon McNamara, a dyrektorem kreatywnym został scenarzysta i reżyser God of War II - Cory Barlog.

Akcję Whore of the Orient planowano umieścić w Szanghaju, „najbardziej skorumpowanym i zepsutym mieście świata”. Gra powstawała na konsole nowej generacji i PC.

Team Bondi zamknięto wkrótce po premierze LA Noire w 2011 roku. Studio zmagało się z produkcją przygodówki przez wiele lat, a ostatecznie nie mogło pochwalić się zadowalającymi wynikami sprzedaży. Nie bez przyczyny były także słabe warunki pracy, o których mówili odchodzący ze studia pracownicy.

Whore of the Orient
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze