Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Just Cause przez dwa lata pracowali nad grą o Iron Manie. Projekt skasowano

Disney chciał gry za szybko.

Avalanche Studios, twórcy serii Just Cause, przez dwa lata pracowali nad grą o Iron Manie, jednak projekt skasowano.

Wieści pochodzą z wywiadu ze współzałożycielem Avalanche Studios, Christoferem Sundbergiem. W rozmowie z MinnMax powiedział, że do studia zgłosiły się w 2012 roku Disney i Marvel, co zaowocowało rozpoczęciem prac nad projektem.

Jednak sprawy szybko poszły w złym kierunku. Według Sundberga, Disney skrócił czas prac o jeden rok, co znacząco zwiększyło wymagany budżet, ponieważ studio musiałoby zatrudnić „70-80 osób”, aby ukończyć grę w terminie.

Dodatkowi pracownicy staliby się obciążeniem, ponieważ studio musiałoby szybko znaleźć nowy projekt, nad którym mogliby pracować po ukończeniu Iron Mana.

Gdybyśmy zgodzili się [na warunki Disneya - dop. red], to by całkowicie rozbiło studio.” - wspomina Sundberg.

O grze nie wiadomo zbyt wiele, ale miała być osadzona w otwartym świecie i skupiać się na walce wręcz. Iron Man miał mieć możliwość oderwania się od ziemi w dowolnym momencie.

Choć szkoda skasowanego projektu Avalanche Studios, warto przypomnieć, że nad własną grą o Iron Manie pracuje podobno Eletronic Arts.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze