Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Just Cause 3 pomogą w pracach nad okrętem do Final Fantasy

Takim latającym.

Deweloperzy odpowiedzialni za Final Fantasy 15 rozmawiają z twórcami Just Cause 3, by wspólnymi siłami dodać do tej pierwszej gry latający statek.

Final Fantasy to nie Final Fantasy bez latającego statku

W rozmowie z magazynem Famitsu (tłumaczenie za Siliconerą), reżyser Hajime Tabata ujawnił, że Square Enix konsultuje się ze studiem Avalanche w temacie technologii napędzającej szaloną strzelankę.

Tabacie spodobało się sterowanie w powietrzu przygotowane przez Szwedów i uznał, że podobne rozwiązanie można zastosować także w latającym statku w Final Fantasy 15.

- Nie mamy wymaganej wiedzy w tej kwestii, więc porozmawialiśmy podczas konferencji GDC i oni także wyrazili zainteresowanie technologią napędzającą FF15, więc kontynuowaliśmy dyskusje. Teraz dostałem pozwolenie, by mówić o tym publicznie - wyjaśnił.

- Dopiero zaczynamy, ale zarówno zespół Final Fantasy 15, jak i Avalanche Studio wiążą z tym duże nadzieje.

Wczoraj, w rozmowie z Eurogamerem, Tabata potwierdził, że jego produkcja ukaże się w przyszłym roku. Nie jest obecnie jasne, czy statek powietrzny pojawi się w grze już w dniu premiery, czy dopiero później, jako rozszerzenie.

- Moim osobistym celem jest dodanie pojazdu, którym można latać w pełnej skali - mówił. - Nie jestem pewien, czy uda się zdążyć na debiut, ale myślę, że powinniśmy to zrobić, nawet jeśli oznacza to rozszerzenie DLC.

- Chciałbym tego doświadczyć i jestem pewien, że fani czują tak samo.

Statek powietrzny to jeden z powracających pojazdów w wielu odsłonach Final Fantasy. Tymczasem Square Enix jest także wydawcą Just Cause 3, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by obie firmy porozumiały się przy wspólnym celu.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze