Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy horroru Allison Road znaleźli wydawcę

Anulowano Kickstarter.

Niezależne studio Lilith postanowiło anulować Kickstarter na rzecz horroru Allison Road. To jednak dobra wiadomość - deweloperzy znaleźli bowiem wydawcę zainteresowanego finansowaniem projektu.

Grzeczny piesek

Deweloperzy połączyli siły z brytyjską firmą Team17, znaną najlepiej jako twórcy serii Worms, ale od wielu lat prowadzącą także działalność wydawniczą.

„Współpraca z Team17 pozwoli nam zachować pełną kreatywną swobodę nad projektem, ale jednocześnie zapewni zasoby, wsparcie i doświadczenie, które może posiadać tylko tylko takie 25-letnie studio” - napisano w aktualizacji na Kicstarterze.

Allison Road powstaje jako horror, który ma w założeniach wypełnić lukę po anulowanym Silent Hills. Twórcy czerpią inspirację z teasera tej drugiej produkcji - P.T.

Akcja toczy się w brytyjskim domu, gdzie na graczy czeka mnóstwo obiektów do zbadania. Napięcie rośnie powoli, wkrótce gaśnie światło, a w okolicy pojawiają się dziwne odgłosy i istoty. Najważniejszym elementem będzie eksploracja otoczenia. Duże znaczenie ma mieć także upływający czas - im dalej w noc, tym niebezpieczniej.

Nie jest jasne, jak wydawca wpłynie na plany dotyczące platform sprzętowych. Zakładno debiut na PC pod koniec przyszłego roku, a później także konwersje na PlayStation 4 i Xbox One.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze