Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Hitman 3 potwierdzają: ray tracing nie tylko na PC, ale też Xbox Series X/S

Wciąż nie wiadomo, co z PS5.

  • Hitman 3 na Xbox Series X/S otrzyma obsługę ray tracingu
  • Funkcja pojawi się też na PC, natomiast brak informacji o PS5

Hitman 3 nie oferuje ray tracingu na premierę, ale funkcja pojawi się w ramach planowanej przez twórców aktualizacji. IO Interactive potwierdziło, że obsługą śledzenia promieni w czasie rzeczywistym będą cieszyć się nie tylko nabywcy wersji PC, ale też Xbox Series X/S.

Deweloperzy podkreślają, że Hitman 3 jest grą w formie usługi, co oznacza, że debiut jest dopiero początkiem przygody oraz dodatkowych prac nad produkcją.

„Sprzętowa obsługa ray tracingu w układzie graficznym Series X/S to świetna rzecz” - stwierdziło IO Interactive w wywiadzie opublikowanym na oficjalnej stronie Microsoftu. „Zaczęliśmy już prace nad implementacją techniki do naszego silnika Glacier, i kiedy funkcja będzie gotowa, by zabłysnąć, trafi też na te konsole”.

Nawet bez ray tracingu, Hitman 3 wygląda świetnie

Studio nie wspomina na razie o ray tracingu PS5, ale pamiętajmy, że wypowiedź pochodzi ze strony Xboksa. Śledzenie promieni w Hitman 3 nie ominie najprawdopodobniej konsoli Sony.

Zgodnie z analizą Digital Foundry, Xbox Series X ma w kontekście rozdzielczości przewagę nad PlayStation 5, natomiast konsola „niebieskich” nieco lepiej utrzymuje stałe 60 klatek na sekundę.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze