Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Fallout: New Vegas szykują konkurencję dla World of Tanks

Darmowa gra online z współczesnymi czołgami.

A kuku

Obsidian Entertainment - twórcy Fallout: New Vegas czy South Park: Kijek Prawdy - opublikowało pierwszy trailer swojego nowego projektu - Armored Warfare. Studio słynące z gier RPG stawia tym razem na model Free to Play, oferując taktyczną, wojenną grę sieciową, ze współczesnymi modelami czołgów w roli głównej.

Gracze pokierują „najbardziej niesamowitymi, nowoczesnymi maszynami destrukcji, jakie kiedykolwiek zaszczyciły pola bitew” - czytamy na oficjalnej stronie, gdzie można także zapisywać się już do testów wersji beta.

Jak wynika z zapowiedzi, pokierujemy nie tylko czołgami, ale także wozami opancerzonymi czy artylerią. Podobnie jak w popularnym World of Tanks, posiadane maszyny będziemy mogli ulepszać i rozbudowywać, dokupując kolejne elementy, a podczas pancernych potyczek zdobędziemy punkty doświadczenia.

Twórcy zapowiadają otoczenie podatne na zniszczenia oraz tryby kooperacji, gdzie walczymy z przeciwnikiem sterowanym sztuczną inteligencją. Nie zabraknie oczywiście klasycznych pojedynków, z dwoma zespołami graczy.

Nie podano dokładnej daty startu testów, ale odbędą się one jeszcze w tym roku. Platforma docelowa to PC, projekt bazuje na silniku CryEngine.

Zastrzeżenia może budzić poziom zaangażowania Obsidian Entertainment. Studio dopiero co ukończyło Kijek Prawdy, w planach ma teraz Pillars of Eternity, a mały zespół nie dysponuje raczej mocami przerobowymi na przygotowanie trzeciej gry. Warto zauważyć, że w maju 2013 roku firma podpisała umowę z rosyjskim Mail.ru, zapewniającą konsultację przy projekcie MMO Skyforge, ale bez bezpośrednich prac deweloperskich. Możliwe, że z takim samym porozumieniem mamy do czynienia także teraz.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Armored Warfare

iOS, PS4, Xbox One, PC

Related topics
PC
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze