Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Elden Ring kończą pracę nad nową grą

Tajemniczy projekt.

Najnowsza gra od From Software - Elden Ring - ukazała się zaledwie kilka miesięcy temu, ale szef zespołu przekonuje, że deweloperzy kończą już prace nad kolejnym projektem.

Jak pisze VGC, prezes studia - Hidetaka Miyazaki - udzielił niedawno wywiadu japońskiemu serwisowi 4Gamer. W rozmowie zapytano menedżera o powstających tytułach, o których wspomniał kilka lat temu, a w odpowiedzi stwierdził, że jedna z produkcji znajduje się w „ostatnich fazach rozwoju”.

W 2018 roku szef From Software ujawnił, że ekipa pracuje nad trzema projektami i pół. Połowę stanowiło Deracine na PS VR, a dwie pozostałe Sekiro: Shadows Die Twice i Elden Ring. Ostatniej pozycji jeszcze nie zapowiedziano, ale teraz wiemy, że jest już niemal gotowa.

Miyazaki wówczas przekonywał, że nieznane produkcje powstają od 2016 roku, więc sekretny tytuł rozwijany jest od co najmniej sześciu lat. Nie wiadomo, czym jest gra, ale niekoniecznie musi być z gatunku soulslike - pamiętać bowiem trzeba, że From Software w dorobku ma także serię Armored Core z mechami, a nieoficjalne wieści sugerują, że powstaje kolejna odsłona.

W wywiadzie dla 4Gamer szef studia zdradził też, że obecnie zespół szuka pracowników na różne stanowiska. Nowi członkowie ekipy mieliby pomagać przy realizacji kolejnych, na razie nieogłoszonych tytułów.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze