Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Drakensang Online otrzyma największe rozszerzenie w historii gry

Nowy kontynent, większy limit poziomu postaci i inne dodatki.

Przedstawiciele studia Bigpoint zapowiedzieli najnowsze rozszerzenie darmowej produkcji Drakensang Online. Będzie to największa aktualizacja w historii gry - zostanie udostępniona latem.

Gracze zmierzą się z nowymi potworami

Deweloperzy przygotowują dodatkowy, duży kontynent Lor'Tac, który „będzie w znacznym stopniu inspirowany kulturą Azteków i ludów Polinezji”.

„Po przeniesieniu do tropikalnej dżungli, bohaterowie będą walczyć na przeszło dziesięciu nowych mapach. Gracze spotkają ponad dwanaście nowych rodzajów potworów i zetkną się z nowymi plemionami” - czytamy w informacji prasowej.

Maksymalny poziom zostanie podniesiony z 45 do 50. Twórcy zupełnie zmodyfikują też system talentów i umiejętności dla wszystkich - czterech - klas postaci.

Projektanci przypominają, że znaczne zmiany w Drakensang Online zostały już wprowadzone, po części w ramach przygotowania do nowego rozszerzenia. Twórcy wskazują przede wszystkim na usprawnienia systemu mikropłatności. Przykładowo - gracze nie mogą już kupować przedmiotów oferujących bonusy do statystyk w trybie PvP.

„Chcieliśmy mieć pewność, że gra będzie sprawiała przyjemność również dla graczy grających za darmo, ponadto pragnęliśmy jako ekipa tworzyć wspaniałe gry dla wszystkich uwielbiających grać” - zaznaczył jeden z producentów.

W ciągu ostatnich miesięcy ulepszono też animacje i oprawę graficzną. Zdaniem twórców, to wstęp do kolejnych - bardziej istotnych - zmian.

Według twórców, w Europie odbywa się miesięcznie ponad 800 tys. walk PvP

„Otwieramy nowy rozdział w historii Drakensanga pod kątem grafiki, gameplayu i treści. Miłośnicy gier RPG i MMO nie będą mogli wyjść z podziwu”.

Letnia aktualizacja przyniesie także system rywalizacji gildii w trybie PvP. Na szczegóły na temat tego elementu miłośnicy potyczek z innymi graczami muszą jednak poczekać.

Drakensang Online jest dostępny na PC od 2012 roku. To przeglądarkowe MMO, ale możliwa jest także rozgrywka za pośrednictwem tradycyjnego klienta nazywanego przez deweloperów „lekkim” - gra wymaga tylko kilkuset megabajtów wolnego miejsca na dysku, pomimo rozbudowanego świata.

Produkcja oferuje system walki rodem z gier hack'n'slash. Głównie ze względu na ten aspekt, tytuł przypadł do gustu milionom graczy z całego świata. Odbiorcy skarżyli się jednak na system Free to Play, który Bigpoint zaczął już naprawiać.

Więcej na temat zmian na lepsze, rozwoju i przyszłości Drakensang Online przeczytacie u nas jutro. Mieliśmy okazję zadać kilka pytań głównemu projektantowi gry.

O autorze
Komentarze