Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Crysis: dysk SSD w PS5 i Xbox Scarlett jest prawdziwym przełomem - "miażdży" czas wczytywania

I otwiera nowe możliwości dla deweloperów.

PlayStation 5 i Xbox Scarlett zaoferują ray tracing, obsługę 8K i 120 FPS, a także zostaną wyposażone w szybki dysk SSD. Według studia Crytek, najważniejszy - dla deweloperów i graczy - jest ostatni element.

Poproszeni o komentarz odnośnie specyfikacji nadchodzących konsol, twórcy serii Crysis i silnika CryEngine stwierdzili, że w kwestii jakości wizualnej możemy spodziewać się „takiego samego skoku jak w poprzednich generacjach sprzętowych”, ale „prawdziwym przełomem” mają być za to nowe, szybkie dyski.

Wielu użytkowników konsol zwraca uwagę na czas, jaki należy spędzać, podziwiając ekrany wczytywania

- Oprócz oczywistej korzyści, czyli miażdżenia czasu wczytywania, pojawi się też wiele możliwości projektowania gier (...). Silniki graficzne również będą musiały wyewoluować, ale to zdecydowanie ekscytujące - powiedział przedstawiciel studia.

To nie pierwsi deweloperzy, którzy entuzjastycznie wypowiadają się o zwiększonej szybkości dysków twardych nowych konsol - w podobnym tonie wywiadu udzielił między innymi Ubisoft.

Warto przypomnieć, że Sony zaprezentowało już możliwości nowego dysku SSD, porównując osiągi z PS4 Pro. Za przykład posłużyła gra Spider-Man. Wczytanie wybranej sceny zajęło na PS4 Pro nieco ponad 8 sekund, natomiast na sprzęcie nowej generacji - mniej niż sekundę.

Źródło: WCCFtech

Następnie: Gamescom 2019 - konferencje, rozpiska, godziny i gry

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze