Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy cheatów do Destiny 2 zapłacą Bungie 13,5 mln dolarów

Doszło do ugody.

Po roku prawnej batalii, twórcy oprogramowania do oszukiwania w Destiny 2 poszli na ugodę ze studiem Bungie. Zgodzili się wypłacić firmie 13,5 mln dolarów odszkodowania.

Jak informuje serwis TorrentFreak, szef Elite Boss Tech - o tym serwisie mowa - przyznał, że rozprowadzane oprogramowanie dodawało nieautoryzowaną „graficzną nakładkę” na obiekty w grze. Działo się tak poprzez „wstrzykiwanie” kodu do produkcji, co stanowi naruszenie prawa autorskiego.

Robert James Duthie Nelson - o nim mowa - w ramach ugody przyznał także, że aplikacje do oszukiwania celowo obchodziły zabezpieczenia przygotowane przez deweloperów, co jest naruszeniem zapisów ustawy DMCA z 1998 roku.

Kwotę 13,5 mln dolarów ustalono na bazie liczby pobrań. Cheaty ściągnięto rzekomo 6765 razy, a każdy przypadek ukarano kwotą 2 tys. dolarów. Zgoda na takie „porozumienie” pokazuje zapewne, jak dochodowy jest biznes oszukiwania w grach wideo.

Ta konkretna sprawa zaczęła się w sierpniu 2021 roku. Bungie prowadzi obecnie liczne batalie prawne tego typu, z mieszanymi sukcesami. W kwietniu obecnego roku sąd odrzucił jeden z pozwów, zarzucając firmie przygotowanie argumentów „na kolanie”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze