Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Battlefield 2042 nie zamierzają usuwać Rosjan z gry. „To bardzo trudne”

To strzelanka „rozrywkowa”.
Postacie z Battlefield 2042 kroczą przez wzgórze.
DICE

Studio DICE nie ma obecnie planów na usunięcie rosyjskiej frakcji z Battlefield 2042. Wprowadzenie takich zmian byłoby „bardzo trudne” - wyjaśnia Rebecka Coutaz w rozmowie z Eurogamerem.

- Po pierwsze, w DICE byliśmy zaszokowani tak jak wszyscy, budząc się 24 lutego i widząc informacje o wydarzeniach w Europie Wschodniej. Z tego regionu pochodzi wielu naszych pracowników i musieliśmy sobie z tym poradzić, by czuli się komfortowo - wyjaśnia nowa szefowa studia.

- To było najważniejsze. Drugim zastrzeżeniem był fakt, że mówimy o wojskowej strzelance, a dzisiaj Rosjanie są jedną z dwóch frakcji w Battlefield 2042. Dokładnie przejrzeliśmy grę, by zachować jak największą wrażliwość i szacunek we wszystkim, co robimy.

Zapytana o możliwość usunięcia tej strony konfliktu w przyszłości, Coutaz odparła właśnie, że „to bardzo trudne do zmienienia w tej grze rozrywkowej”. W oświadczeniu przesłanym później do redakcji brytyjskiego Eurogamera dodano, że EA zamierza „nadal monitorować sytuację”, lecz w nadchodzących sezonach żadne modyfikacje nie są planowane.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze