Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Alan Wake 2 zmieniają logo, a gra zadebiutuje jeszcze w tym roku

Informacja z tych sprytniej przemyconych.

Zmiany bywają mniejsze lub większe, ale bardziej istotne jest to, co pojawia się między wierszami w komunikacie od Remedy Entertainment dotyczącym wizualnego odświeżenia logo studia. Wygląda na to, że jeszcze w tym roku poznamy ciąg dalszy historii Alana Wake'a.

Zacznijmy może - podobnie jak sami twórcy - od logo. Remedy to studio, które założono 28 lat temu, a przez większość tego czasu logotyp pozostawał bez większych zmian. Tak, jak zmieniają się standardy dotyczące rozgrywki i szaty graficznej gier, tak i trendy graficznej identyfikacji firm i marek podlegają zmianom. Finowie postanowili wreszcie zrezygnować z loga zaprojektowanego ponad 20 lat temu.

Nadszedł czas, aby zredefiniować tożsamość wizualną naszego studia, zapewnić większą spójność, pokazać naszą ewolucję na przestrzeni lat i lepiej wyrazić naszą wizję dzisiejszego Remedy. Nie aktualizowaliśmy naszego logo od ponad 20 lat. To jest do teraz”.

Kosmetycznej w zasadzie zmianie towarzyszy obszerny wpis na oficjalnej stronie studia, w którym przeczytamy między innymi, że poprzednie logo nawiązywało do „ery Maxa Payne'a”, a dzisiejsze Remedy to coś znacznie więcej - całe portfolio gier starych i nowych. Jedną z tych gier jest wyczekiwana kontynuacja przygód pewnego pisarza.

Nasza przyszłość jest niezwykle ekscytująca. Pomimo prawie trzech dekad w branży gier, pod wieloma względami wydaje się, że dopiero zaczynamy. Możecie spodziewać się Alan Wake 2 jeszcze w tym roku i kilku wspaniałych wrażeń z Remedy w nadchodzących latach” - przekazał Thomas Puha, dyrektor ds. komunikacji w Remedy Entertainment.

I tym oto sposobem nudny komunikat o zmianie logotypu firmy stał się źródłem ekscytacji. Nie da się ukryć, że Alan Wake 2 jest obecnie najbardziej wyczekiwaną produkcja fińskiego studia, ale też jedną z lepiej ukrytych za mglistą kotarą tajemnicy i niedopowiedzeń. Co prawda wiemy, że gra powstaje, ale nie byliśmy pewni, czy zagramy w nią w początkowo zakładanym terminie. To jest do teraz.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze