Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca starszych odsłon Silent Hill wątpi w sukces remake’u

„To prawdziwa puszka Pandory”.

Sam Barlow, twórca scenariusza do gier Silent Hill Origins oraz Silent Hill Shattered Memories, przyznał, że nie jest przekonany co do sukcesu tworzonego przez Bloober Team remake’u Silent Hill 2. Uważa, że jakiekolwiek zmiany w lubianym klasyku spowodują złość u części fanów.

Ze scenarzystą miała okazję rozmawiać redakcja portalu PCGamesN przy okazji wizyty dewelopera na konferencji GDC 2023. „Osobiście nie jestem specjalnie podekscytowany graniem w remake. Robić nową wersję Silent Hill 2 to prawdziwa puszka Pandory. Znaczy, jak najbardziej życzę im powodzenia, bo nie mam pojęcia jak zrobić taki projekt bez rozczarowania ludzi” - mówi deweloper.

Potem dodał jednak, że mimo wszystko jest podekscytowany decyzją Konami, aby nadać serii nowy kierunek - po prostu ma na to nieco inną wizję niż studio Bloober Team. „Z pewnością pokochałbym nowe Silent Hill, gdyby użyli marki jako platformy do stworzenia szeregu interesujących horrorów psychologicznych. Wiesz, klimat »Strefy Mroku« i tego typu analogie. To daje ci poczucie tego, że pakujesz się w coś złego, ale jednocześnie chcesz to zbadać” - tłumaczy Barlow.

Jako przykład podaje tutaj również zapowiedziane Silent Hill Townfall od studia No Code. Przyznaje, że jest wielkim fanem dzieł szkockich deweloperów i nie może się doczekać, jak będzie wyglądał powrót do spowitego mgłą miasteczka w ich wykonaniu. Niezależny deweloper znany jest chociażby z Stories Untold - wydawanej epizodycznie gry, łączącej elementy gry logicznej i horroru.

Przypomnijmy, że remake Silent Hill 2 powstaje na PC i PlayStation 5. Konsola sony ma 12-miesięczną ekskluzywność na tytuł - po tym czasie możemy spodziewać się premier na innych platformach. Według Bloober Team gra będzie w jak największym stopniu wierna oryginałowi, jednocześnie wprowadzając wiele usprawnień, czyniąc tytuł przystępniejszym na współczesnego gracza.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze