Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Simsów pracuje nad grą z NFT

Tokeny mają być jednak dodatkiem, a nie główną mechaniką.

Will Wright, twórca między innymi serii SimCity oraz The Sims ogłosił prace nad swoim najnowszym projektem. VoxVerse ma zawierać elementy NFT.

Deweloper ujawnił szczegóły produkcji w wywiadzie dla serwisu Axios. Przyznał, że „nie chce wchodzić w biznes sprzedaży NFT”, a same tokeny mają jedynie służyć zabezpieczaniu transakcji między graczami. Wright wyjaśnia, że tytuł ma być atrakcyjny dla wszystkich graczy, a nie tylko stosunkowo skromnej bazy miłośników technologii blockchain.

Bardziej interesuje mnie przyciągnięcie milionów graczy free-to-play niż, powiedzmy, 10 tys. bogaczy, chociaż pewnie mielibyśmy dzięki nim dobry zysk”. Doprecyzował również, że projekt może przyciągnąć trzy grupy graczy: wspomniani bogacze będą posiadać ziemię, kupując działki za kryptowaluty, „twórcy” wykorzystają teren do budowania różnych struktur, z czego właściciele ziemi otrzymają procent zysków, a do tego miejsce do zabawy znajdzie wielu użytkowników free-to-play, którzy nie będą musieli nic płacić za grę.

Współtwórcami projektu jest startup Gala Games, zajmujący się inwestycjami w blockchain. W tym momencie firma prowadzi przedsprzedaż „lootboxów” z postaciami do gry - oczywiście w formie NFT. Jedna postać kosztuje równowartość ok. 1300 dolarów (ok. 6,5 tys. złotych). Modele postaci oparto na „Trollach” z filmu o tym samym tytule od wytwórni DreamWorks oraz bohaterach serialu „The Walking Dead”.

Sama gra będzie rozgrywać się na gigantycznym sześcianie, gdzie gracze będą mogli kupować działki, budować na nich atrakcje odwiedzane przez innych użytkowników i wydobywać surowce. Powróci część mechanik znanych z serii The Sims, takich jak dbanie o odpowiedni nastrój i potrzeby postaci. Nie ujawniono na ten moment daty premiery VoxVerse.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze