Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Project Cars krytykuje zamknięcie serii

Nie szczędzi gorzkich słów pod adresem EA.

Ian Bell - założyciel i były dyrektor Slightly Mad Studios - skrytykował decyzję Electronic Arts o anulowaniu serii Project Cars.

EA dalej stoi na wysokości zadania... powiedziałem to już wcześniej, a oni wciąż to potwierdzają. Jak te cyferki (przepraszam, mam na myśli ludzie, z nadziejami, marzeniami i rodzinami na utrzymaniu) wyglądają na dnie waszych arkuszy kalkulacyjnych?” - napisał deweloper na Twitterze. Twórca nawiązuje tu zapewne do obaw, że decyzja o zakończeniu rozwoju serii Project Cars może doprowadzić do zwolnień w studiu.

To nie pierwszy raz, gdy Bell krytykuje poczynania EA. W 2017 roku, podczas rozmowy z YouTuberem SportTheOzzie, stwierdził, że po premierze Need For Speed Shift oraz Shift 2 Unleashed, Electronic Arts zaoferowało studiu pokaźną premię za odrzucenie współpracy z innymi wydawcami i stworzenie Shift 3. Tuż przed rozpoczęciem prac, projekt miał zostać niespodziewanie odgórnie anulowany, co postawiło zespół w poważnych problemach finasowych.

Ostatecznie twórca odszedł ze studia w październiku zeszłego roku, niedługo po wykupieniu przez EA wydawcy Codemasters, do którego należy Slightly Mad Studios. Pisał wówczas na Twitterze, że wierzy, iż pod skrzydłami dużej firmy jego zespół czeka bezpieczna przyszłość.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Project Cars 3

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze