Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca programów automatyzujących grę w Hearthstone zamyka działalność

Przez bany od Blizzarda.

Ostatnia decyzja Blizzarda o banowaniu użytkowników korzystających z programów automatyzujących grę w Hearthstone - botów - przynosi pierwsze efekty. Twórca Hearthcrawler - najpopularniejszej aplikacji tego typu - zdecydował się zakończyć działalność.

„Droga społeczności” - napisano w oświadczeniu opublikowanym w pustym już sklepie. „To nasze ostatnie ogłoszenie. Ostatnia fala banów dotknęła wielu użytkowników. Po rozmowach z Blizzardem stało się dla nas jasne, że musimy zdjąć nasze produkty/usługi.”

„Dziękujemy wszystkim za bycie częścią naszej społeczności. Jesteśmy bardzo smutni z powodu takiego obrotu spraw, ale zdajemy sobie sprawę, że używanie botów jest niezgodne z regulaminem i wiedzieliśmy, że taki dzień nadejdzie. Żegnamy się ze łzami w oczach.”

Sytuacja firmy odpowiedzialnej za Hearthcrawler przypomina walkę Blizzarda z MDY Industries, twórcami podobnego w założeniach programu WOWGlider do World of Warcraft. W tym przypadku sprawa trafiła do sądu, co zakończyło się wyrokiem opiewającym na 6 milionów dolarów odszkodowania dla producenta gry.

Bez przeszkód operuje za to niemiecka firma Bossland, sprzedająca boty do World of Warcraft, Diablo 3, World of Tanks czy Neverwinter.

Mecz z botem w wykonaniu popularnego Trumpa

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze