Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Minecrafta finansuje prace nad Age of Wonders 3

Markus Persson współpracuje z holenderskim Triumph Studios.

Okazuje się, że „dużym partnerem”, który pomaga sfinansować prace nad Age of Wonders nie jest - jak wcześniej spekulowano - Epic Games, lecz Markus „Notch” Persson, twórca Minecrafta i założyciel studia Mojang.

Wsparcie Notcha jest na tyle duże, że pracujące nad grą Triumph Studios nie potrzebuje wydawcy, choć nie jest wykluczone, że firma podpisze dodatkowe umowy na dystrybucję.

Notch i dwaj pracownicy Triumph przy piwku

Lennart Sas, współwłaściciel i zarządzający holenderskim studiem zdradził, jak zaangażowano w projekt samego Perssona. - Zauważyliśmy, że jeden z losowych napisów, pojawiających się na ekranie startowym w Minecrafcie wspomina o Age of Wonders - mówi producent w rozmowie z Eurogamerem. - Wysłałem więc maila z zapytaniem.

- Mieliśmy już demo Age of Wonders 3 i rozmawialiśmy z różnymi podmiotami, w tym z tradycyjnymi wydawcami. Spotkaliśmy się z zainteresowaniem, ale perspektywa współpracy z Notchem była spełnieniem marzeń, zwłaszcza, że nie ma on zamiaru przejąć praw do gry, jak inni wydawcy.

- Oczywiście, to nie stało się od razu - wyjaśnia Sas. - Notch patrzył na wszystko także z perspektywy biznesowej. Obawiał się, że będzie musiał poświęcić sporo swojego czasu, więc na pewno pomógł fakt, że gra znajduje się w zaawansowanej fazie produkcji. Notch to bardzo zajęty człowiek, teraz chyba nawet bardziej, niż na początku naszych rozmów.

Prace nad Age of Wonders 3 rozpoczęły się w 2010 roku i postępują zgodnie z planem. Premiera planowana jest na jesień tego roku. W planach jest także wersja na Maca i tablety.

Seria Age of Wonders to turowe gry strategiczne z elementami RPG, rozgrywające się w świecie fantasy. W trzeciej części wcielimy się w jedną z postaci: łotrzyka, druida, kapłana, wojownika lub inżyniera, by poprowadzić ku chwale własne imperium.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły