Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórczyni Heavy Rain wraz z Segą tworzą grę narracyjną

Pierwszy projekt nowego studia.

Sega ogłosiła, że zajmie się wydaniem pierwszej gry nowego studia założonego przez byłą główną projektantkę w Quantic Dream - Caroline Marchal.

Interior Night - tak nazywa się nowe studio - powstało w październiku zeszłego roku. Twórcy zapowiedzieli, że zajmą się projektowaniem „narracyjnych gier stworzonych z myślą o dorosłych widzach telewizyjnych”.

Sega nie komentuje obecnie pierwszego tytułu Interior Night, ale znacząca rola Marchal przy projektowaniu takich produkcji, jak Heavy Rain czy Beyond: Dwie Dusze, daje pewne pojęcie o tym, w którą stronę zmierza projekt.

Japoński gigant zapowiedział niedawno inną grę, która będzie owocem spółpracy z Two Point Studio. Zespół pracuje nad Two Point Hospital, duchowym spadkobiercą Theme Hospital. Tytuł ma się ukazać jeszcze w tym roku.

O Quantic Dream pisano ostatnio w mediach ze znacznie mniej pozytywnych powodów. Studio pracuje obecnie nad Detroit: Become Human. Tytuł ukaże się na PlayStation 4 jeszcze w tym roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze