Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Assassin's Creed chce wrócić do porzuconej przez Ubisoft gry o diable

Projekt 1666: Amsterdam.

Jeden z głównych twórców Assassin's Creed - Patrice Desilets - ujawnił, że wraz ze swoim zespołem Panache Digital zamierza wrócić do opowiadającego o diable projektu 1666: Amsterdam.

Mężczyzna pracował nad tytułem w THQ Montreal, ale kiedy właściciel ekipy zbankrutował, studio wraz z nieukończoną grą wykupił Ubisoft, który anulował produkcję. Deweloper odszedł z francuskiej firmy (po raz drugi) i podjął - zakończoną sukcesem - walkę o prawa do pozycji.

Po 1666: Amsterdam pozostało niewiele materiałów

Desilets o planach powrotu do 1666: Amsterdam poinformował na trwającej w Kanadzie konferencji Reboot Develop Red. Zapytany przez obecnego na wydarzeniu naszego kolegę z brytyjskiego Eurogamera podkreślił, że bardzo poważnie myśli o zrealizowaniu projektu.

- Z powodu tej gry prawie straciłem dom. Nie żartuję - wyjaśnia, reagując na śmiech zgromadzonej publiczności. Twórca odniósł się w ten sposób oczywiście do wspomnianej walki z Ubisoftem o odzyskanie praw do 1666: Amsterdam.

Tytuł przeszedł jednak duże zmiany - poprzednia koncepcja narodziła się po premierze Assassin's Creed Brotherhood, a od tamtego czasu branża się rozwinęła. Pozycji bliżej teraz do Ancestors: The Humankind Odyssey, czyli debiutanckiej projektu studia Panache Digital. Warto też pamiętać, że zespół Desiletsa dysponuje mniejszym budżetem niż Ubisoft i THQ Montreal.

Deweloper zamierza jednak zachować główne założenia fabularne, co oznacza, że gra nadal pozwoli nam pokierować poczynaniami diabła. Autor zaznaczył również, że produkcja położy nacisk na opowiadanie historii.

Najnowszą grą Panache Digital jest Ancestors: The Humankind Odyssey o ewolucji człowieka

- Z jakichś powodów nienawidzę filmowych horrorów i tej tematyki, więc projekt jest dla mnie szczególnym wyzwaniem. Kocham jednak Amsterdam i uwielbiam fakt, że istniał taki rok, jak 1666. Chcę zrealizować podobny tytuł - przekonuje.

Co ciekawe, w 2016 roku Desilets zaprezentował fragmenty rozgrywki z bardzo wczesnej wersji 1666: Amsterdam. W materiale główny bohater - Diabeł - przejmował kontrolę nad zwierzętami, w tym krukami, szczurami i czarnymi kotami.

Następnie: Death Stranding - pierwsze opinie i oceny mediów

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze