Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twittera bardziej interesują zakupy Sony niż Microsoftu

Zaskakujące dane.

Twitter udostępnił dane, z których wynika, że większym zainteresowaniem użytkowników platformy cieszyło się przejęcie studia Bungie przez Sony niż zakup Activision Blizzard przez Microsoft.

Rishi Chadha, który we wspomnianym serwisie zajmuje się treściami związanymi z wirtualną rozrywką, przedstawił podsumowanie, z którego wynika, że w pierwszym kwartale bieżącego roku w portalu opublikowano 800 tysięcy wpisów dotyczących gier.

Najwięcej wiadomości powiązanych było z premierą Elden Ring. Na drugim miejscu uplasowały się komentarze o przejęciu Bungie przez Activision, na trzecim o zakupie Activision Blizzard przez Microsoft, a na czwartym o nowym sezonie Fortnite.

Dokładnych liczb nie podano, ale pokazane dane mogą wydawać się zaskakujące. W teorii bowiem nabycie wydawcy Call of Duty przez koncern z Redmond jest wydarzeniem o większym znaczeniu niż zmiana właściciela twórców Destiny czy debiut kolejnej produkcji From Software.

Chadha ujawnił też ranking najpopularniejszych gier na Twitterze w wymienionym okresie. Najczęściej dyskutowano o darmowym Genshin Impact, internetowym fenomenie Wordle i japońskim Ensemble Stars. Wpisy o Elden Ring uplasowały się na siódmej lokacie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze