Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twitch używany jako platforma do wykorzystywania nieletnich. Alarmujący raport Bloomberga

Niepokojące ustalenia.

Najnowszy raport zwraca uwagę na ogromną skalę nadużyć wobec nieletnich streamerów na Twitchu. Opisywane badanie porusza kwestię tylko jednej platformy, jednak problem dotyczy także innych serwisów streamingowych oraz aplikacji takich jak TikTok.

Według raportu opublikowanego przez redakcję Bloomberga, w okresie między październikiem 2020 a sierpniem 2022 roku, 279 016 dzieci padło na Twitchu ofiarą ataków i nadużyć. Obserwacją objęto 1976 kont śledzących nieletnich streamerów, które wykazywały nietypową aktywność. Setki z nich śledziły jednocześnie co najmniej 1000 dzieci.

Badania wykazały, że konta te „istnieją przede wszystkim w celu katalogowania, obserwowania i manipulowania dziećmi”. Ich użytkownicy często manipulowali dziećmi podczas transmisji na żywo, nakłaniając je między innymi do wykonywania challenge’y polegających na przybieraniu wyzywających póz, pokazywania stóp, umieszczania kamer w miejscach pozwalających zajrzeć pod spódniczkę czy kopiowania sugestywnych tiktokowych trendów.

Nawet pojedynczy przypadek uwodzenia dzieci jest dla nas odrażający. Dane, do których odwołuje się raport, pokazują, że nie oferujemy jeszcze poziomu ochrony, do którego dążymy, co jest głęboko niepokojące” - napisał w e-mailu do redakcji Bloomberga Tom Verrilli, dyrektor ds. Produktów Twitcha. - „Ta praca jest niezwykle ważna dla wszystkich na Twitchu i nigdy nie przestaniemy”.

Podejmowane przez platformę środki są niewystarczające. Obserwowane konta często śledziły transmisje kilkorga dzieci równocześnie, nakłaniając każde z nich do podobnych zachowań. W kilku przypadkach dzieci zostały namówione do wykonania przed kamerami jednoznacznych aktów seksualnych. Pojawiały się także propozycje prywatnego kontaktu poza platformą.

Problem nadużyć wobec dzieci istnieje od lat, jednak wiele wskazuje na to, że pandemia jeszcze bardziej pogorszyła sprawę - szacuje się, że między 2019 a 2021 rokiem liczba nadużyć wobec nieletnich wzrosła w Internecie o 73%.

Kolejnym istotnym problemem jest weryfikacja wieku użytkowników - regulamin Twitcha jasno zabrania korzystania z serwisu dzieciom w wieku poniżej 13 lat, jednak w praktyce nie stanowi to żadnej przeszkody dla nieletnich. Moderatorzy nie są w stanie blokować każdego takiego konta, a w efekcie - nie mogą ochronić dzieci przed czyhającymi na nie w sieci „drapieżnikami”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze