Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twitch straci 400 pracowników. Efekt zwolnień w Amazonie

Liczba użytkowników i przychody poniżej oczekiwań.

Fala zwolnień w Amazonie dotknęła także platformę streamingową Twitch. Spośród 9 tys. zwolnień w obrębie całej korporacji, rzekomo 400 pracowników platformy do transmisji na żywo otrzyma wypowiedzenia na początku przyszłego tygodnia. Nie wiadomo na ten moment, czy wpłynie to na funkcjonowanie serwisu.

O sprawie informuje serwis Polygon, który zdobył dostęp do wewnętrznej korespondencji firmy oraz skontaktował się z kilkoma anonimowymi pracownikami Twitcha. Jak się okazuje, informacja o zwolnieniach pojawiła się nagle w formie listu do wszystkich pracowników od nowego dyrektora Dana Clancy’ego. Indywidualni pracownicy nie są jednak pewni, czy zostali dotknięci zwolnieniami, ponieważ wypowiedzenia mają zostać wręczone „nie później niż na początku przyszłego tygodnia”.

Jestem rozczarowany, że muszę podzielić się tą wiadomością w taki sposób, zanim będziemy mogli skontaktować się bezpośrednio z osobami, których dotyczą zwolnienia. Ważne jest, abyście usłyszeli bezpośrednio ode mnie potwierdzenie tej trudnej wiadomości” - napisał Clancy w wewnętrznym liście, odnosząc się do wcześniejszej informacji szefa Amazona Andy’ego Jessya, który zapowiedział kolejną falę zwolnień w firmie.

Amazon przejął Twitcha w 2014 roku. Od tego czasu serwis streamingowy jest ściśle powiązany z usługami multimedialnego giganta, między innymi z abonamentem Prime Gaming

Tym samym Clancy potwierdził, że redukcje etatów obejmą także Twitcha. Jak możemy się dowiedzieć, zlikwidowanych zostanie nawet 400 stanowisk, a potem tego jest „obecne otoczenie makroekonomiczne”, co później wyjaśniono jako nie spełniający oczekiwań wzrost liczby użytkowników i tym samym przychodów. „Aby prowadzić naszą działalność w sposób zrównoważony, podjęliśmy bardzo trudną decyzję o zmniejszeniu liczby naszych pracowników” - powiedział Clancy.

Serwis Polygon poprosił Twitch o świadczenie w tej sprawie, ale rzecznik przedsiębiorstwa odmówił komentarza. Jest to kolejna fala zwolnień w branży technologicznej. Wcześniej redukcję stanowisk przeprowadziły między innymi Microsoft (10 tys. osób w ramach wszystkich oddziałów), EA (200 osób w dziale testów) oraz Google (12 tys. pracowników). Również Amazon wydał 18 tys. wypowiedzeń na początku roku. Wygląda na to, że w wypadku giganta e-commerce konieczne były dalsze likwidacje stanowisk.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze