Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Turowe Darkest Dungeon ukaże się 19 stycznia w pełnej wersji

Mroczna gra RPG.

Turowa gra RPG Darkest Dungeon zadebiutuje w pełnej wersji już 19 stycznia przyszłego roku - ogłosili na Kickstarterze twórcy z niezależnego Red Hook Studios.

Mapa świata

Produkcja jest już dostępna na Steamie, gdzie ukazała się w lutym we ramach programu Early Access z wczesnymi wersjami.

Jeszcze pod koniec listopada twórcy opublikują kolejną aktualizację, wprowadzającą nową postać - The Abomination - zaprojektowaną razem z użytkownikami Kickstartera.

Ogólnym zadaniem w Darkest Dungeon jest odbicie pewnego zamku. Aby dostać się do warowni, gracze muszą przejść przez jaskinię, pustkowia czy tajemnicze ruiny, prowadząc za każdym razem czwórkę postaci, reprezentujących różne klasy.

Lokacje posiadają losowo generowane poziomy, a na śmiałków czekają potwory, głód, choroby i ciemność. Ważnym czynnikiem jest także stres, który może doprowadzić do szaleństwa.

Podczas przygód znajdujemy nowe elementy wyposażenia, a postacie awansują na kolejne poziomy doświadczenia. Produkcja stawia na wysoki poziom trudności, gdzie jeden celny cios przeciwnika może zmienić wynik całej potyczki.

Akcję obserwujemy z boku, w dwóch wymiarach, wydając odpowiednie polecenia podopiecznym. Deweloperzy zdecydowali się na mroczną, rysunkową oprawę graficzną i charakterystyczny głos narratora.

W planach na przyszłość są jeszcze konwersje na PlayStation 4 i PS Vita.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze