Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Turowa strategia The Banner Saga dostępna w wersji iOS

Także z polskimi napisami.

Sfinansowana na Kickstarterze strategia The Banner Saga zadebiutowała w ubiegłym tygodniu na urządzeniach Apple wyposażonych w system iOS.

Mapy podzielono na kwadraty

Cenę w sklepie iTunes ustalono na 9 euro (ok. 38 zł). Dostępna jest też polska wersja językowa, przygotowana latem tego roku również dla odsłony PC.

The Banner Saga to gra łącząca gatunki RPG i turowej strategii, inspirowana legendami Wikingów. Za produkcję odpowiada studio Stoic, złożone z byłych pracowników BioWare. Fabuła koncentruje się na powrocie rasy Dredge, pragnącej unicestwienia ludzkości, a istotną rolę odgrywają wybory moralne.

W lutym tego roku twórcy zapowiedzieli, że pracują już nad drugą częścią produkcji. W planach jest jeszcze konwersja pierwszej odsłony na Androida.

„To gra stworzona przez artystów, dla których oprawa graficzna, muzyka i scenariusz są ważniejsze od samej rozgrywki. Na szczęście, trzyosobowemu zespołowi Stoic Games nie zabrakło umiejętności, by utrzymać odpowiednią równowagę” - napisał Artur w recenzji wersji PC.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze