Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Turnieje dla każdego. Uruchomiono PlayStation Tournaments na PS5

Są zmagania w FIFA 23 i Guilty Gear.

Po trzech miesiącach publicznych testów, funkcja turniejów jest już oficjalnie dostępna na PlayStation 5 dla wszystkich zainteresowanych.

Funkcja stanowi zaktualizowaną formę atrakcji, którą wprowadzono już w 2016 roku na PS4. Gracze mogą konkurować w szeregu przygotowanych zmagań, zgarniając mniejsze i większe nagrody. Są wydarzenia specjalne, wyzwania do ukończenia oraz listy najlepszych wyników do zdominowania.

Sony zapewnia, że nowa wersja turniejów usprawnia wrażenia, by wszystko odbywało się płynnie. Mowa o sprawnym znajdywaniu interesujących zmagań, bezproblemowym zapisywaniu się do akcji, krótszych imprezach, a także o automatycznych aktualizacjach wyników w czasie rzeczywistym. Wszystko w wygodnym interfejsie, z powiadomieniami i tak dalej.

Wraz z wczorajszą premierą przygotowano oficjalne rozgrywki w FIFA 23, NBA 2K23 oraz Guilty Gear, z różnymi nagrodami dla najlepszych. Jest też oficjalny serwer PlayStation Tournaments w aplikacji Discord, gdzie japońska korporacja planuje nawet prowadzenie wywiadów i sesji z esportowcami z całego świata.

Od 1 grudnia do 31 stycznia potrwa za to promocja Win-A-Thon, także na PS4. Dołączenie do tablicy najlepszych wyników oznaczonych odpowiednim symbolem upoważnia do wzięcia udziału, a w puli nagród jest gotówka, konsole PS5 i kontrolery DualSense Edge. Szczegóły na stronie pomocy technicznej.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze