Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trzecie DLC do Far Cry 6 już w przyszłym tygodniu

Z Josephem z Far Cry 5.

Joseph: Collapse, trzecie i ostatnie z płatnych DLC do Far Cry 6, ukaże się w następny wtorek - 8 lutego - na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Wszystkie rozszerzenia wydawane w ramach przepustki sezonowej koncentrowały się na przygodach antagonistów z poprzednich odsłon serii. Nie inaczej będzie tym razem. Po Vaasie i Paganie, wcielimy się w Josepha Seeda z Far Cry 5.

Podobnie jak dwa poprzednie DLC, rozgrywka przybiera nieco inną formułę, ponieważ otrzymujemy mini-kampanię w stylu roguelite. Każda śmierć sprawia, że musimy zaczynać od nowa, ale bogatsi o doświadczenia i umiejętności z poprzednich podejść.

Akcja toczy się najwyraźniej w umyśle antagonisty, gdzie walczymy z byłymi członkami kultu, już po upadku naszej sekty. Ostatecznie przyjdzie pokonać także członków rodziny, czym gracz zajmował się już w Far Cry 5.

Wsparcie dla kooperacji i systemu Buddy Pass sprawi, że do wspólnej zabawy zaprosimy także znajomego, który nie posiada DLC.

Przepustka sezonowa do FC6 kosztuje 159,90 zł (169,99 zł na konsolach). Wkrótce po debiucie rozszerzenie powinno zostać udostępnione do kupienia także osobno, jak było z poprzednimi dodatkami.

Ubisoft w oczekiwaniu na premierę Joseph: Collapse przygotował także przeceny. Przeróżne wersje Far Cry 6 można kupić do 40 procent taniej, a sam Season Pass - o 25 proc. Nie jest obecnie jasne, czy francuski wydawca planuje dalsze wsparcie produkcji.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze