Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trzeci sezon Wiedźmina z kolejnymi odstępstwami od książek - sugeruje obsada

W serialu pojawią się Radowid i Mistle.

Netflix ujawnił nowych aktorów, którzy wystąpią w trzecim sezonie „Wiedźmina”. Obsada wskazuje, że platforma dokonuje kolejnych zmian względem książkowego oryginału.

W kolejnych odcinkach pojawi się książę Radowid z Redanii - w postać wcieli się Hugh Skinner („Fleabag”). Widzowie zobaczą też Meng’er Zhang („Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”), która zagra Milvę - ludzką łowczynię i adaptowaną córkę driad z Brokilonu.

W trzecim sezonie na ekranie ujrzymy również Robbiego Amella („Resident Evil: Witajcie w Racoon City”, „Flash”), któremu przypadła rola zupełnie nowego bohatera. Gallatin to wojownik dowodzący rebeliantami ze Scoia’tael, którzy walczą dla Nilfgaardu.

Szczególną uwagę zwraca jednak fakt, że obsadzono postać Mistle, w którą wcieli się Christelle Elwin („Bloods”). Pojawienie się bohaterki może oznaczać, że Netflix wprowadził kolejne zmiany względem książek Andrzeja Sapkowskiego.

Dziewczyna jest członkinią Szczurów - młodocianego gangu. Po raz pierwszy wraz z towarzyszami pojawia się na kartach „Czasu Pogardym”, a więc drugiego z pięciu tomów wiedźmińskiej sagi.

Mistle jest bardzo ważną postacią w wątku Ciri, gdy podopieczna Geralta zostaje oddzielona od Białego Wilka i Yennefer. Do spotkania między bohaterkami dochodzi jednak na późniejszym etapie fabuły niż tym, na którym jest aktualna faza historii w serialu. Netflix musiałby więc dokonać zmian, by przyspieszyć debiut przestępczyni.

Data premiery trzeciego sezonu „Wiedźmina” nie jest na razie znana. Niedawno jednak rozpoczęto prace na planie produkcji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze