Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trzeci sezon „Wiedźmina” trafił do postprodukcji. Netflix szykuje już czwarty i piąty

Ruszyły prace nad scenariuszem.

Netflix przygotowuje się do premiery trzeciego sezonu serialu „Wiedźmin”, którego produkcja jest już na zaawansowanym etapie. Debiut zaplanowano na lato 2023 roku. Okazało się także, że platforma zaczęła w październiku pracować nad scenariuszem czwartej i piątej odsłony serii.

Realizacja zdjęć dalszych sezonów prawdopodobnie nie rozpocznie się przed premierą trzeciego. Portal Redanian Intelligence informuje, że ekipa produkcyjna pozostanie bez zmian, a w zespole scenariuszowym nadal będą m.in. Lauren Hissrich, Mike Ostrowski, Tania Loti czy Haily Hall.

Mając w pamięci, że przerwa pomiędzy pierwszą a drugą odsłoną „Wiedźmina” trwała dwa lata, możemy się spodziewać, że kolejne pojawią się odpowiednio w 2023, 2025 i 2027 roku. W główne role w ekranizacji powieści Andrzeja Sapkowskiego wcielają się Henry Cavill (Geralt), Freya Allan (Ciri), Anya Chalotra (Yennefer) czy Joey Batey (Jaskier).

Drugi sezon „Wiedźmina” rodzbudził nadzieje widzów na więcej

Warto pamiętać, że 25 grudnia 2022 roku w bibliotece filmów i seriali dostępnych na platformie Netflix pojawi się prequel serii pt. „Wiedźmin: Rodowód krwi”, którego akcja toczy się 1200 lat przed główną sagą i przedstawia historię powstania pierwszego prototypu wiedźmina. Więcej o tej produkcji przeczytacie tutaj.

O autorze
Komentarze