Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trylogia Władcy Pierścieni na Unreal Engine 5. Fanowski trailer pobudza wyobraźnię

Jest na czym zawiesić oko.

Montaż fanowskich projektów graficznych na Unreal Engine 5 pokazuje, jak mogłaby wyglądać nowa gra bazująca na trylogii Władcy Pierścieni.

Wideo zrealizowali prowadzący youtubowy kanał Enfant Terrible, którzy specjalizują się w tego typu materiałach. Jak zawsze, pokazano wiele projektów różnych artystów, ale wszystkie łączy wykorzystanie wspomnianego silnika graficznego.

Widzimy kilka lokacji znanych z powieści i filmów, między innymi zamieszkałą przez niziołków wioskę Hobbiton, elfią krainę Rivendell czy Wieżę Saurona. Wszystko w akompaniamencie nastrojowej muzyki i głosu zza kadru.

W uniwersum Śródziemia powstało już całkiem sporo udanych gier, a należą do nich chociażby właśnie wydane przez EA Władca Pierścieni: Dwie Wieże (2002) i Powrót Króla (2003), które nawet dziś mogą zaskoczyć nowoczesnym podejściem do zręcznościowej walki i combosów.

Drużyna Pierścienia również doczekała się w 2002 roku gry od nieco mniej znanego studia Surreal Software. Ta produkcja - w przeciwieństwie do wymienionych powyżej - bazowała nie na filmach Petera Jacksona, a powieściach J.R.R. Tolkiena.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze