Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trylogia Crysis na Xbox One dzięki wstecznej kompatybilności

Kultowa seria otrzymuje drugie życie.

Wszystkie trzy części serii Crysis dołączają do katalogu gier obsługujących wsteczną kompatybilność na Xbox One - poinformował na Twitterze Larry Hryb. Pierwsza odsłona zadebiutowała na PC w 2007 roku, a trzecia - w 2013.

Za cykl odpowiada niemieckie studio Crytek. To futurystyczne strzelanki FPS, w których przedzieramy się przez zastępy wrogów jako żołnierz wyposażony w tak zwany nanokombinezon, czyli zbroję, której właściciel zyskuje nadnaturalną siłę, a także zdolność maskowania.

Oryginalny Crysis wyróżniał się otwartością lokacji i imponującą jak na tamte lata grafiką oraz fizyką. Wielu graczy zapamiętało produkcję właśnie ze względu na bardzo wysokie wymagania sprzętowe, jakie należało spełnić, by uruchomić tytuł.

„Czy pójdzie mi Crysis?” Na Xbox One na pewno

Druga i trzecia część nie oferowały już takiej swobody - deweloperzy zrezygnowali z rozległych przestrzeni na rzecz widowiskowej, w większości reżyserowanej przygody. Nie zabrakło jednak niewielkich lokacji pozwalających w dowolny sposób eliminować wrogów - także po cichu.

Wsteczna kompatybilność na Xbox One to już ponad 500 gier z poprzednich generacji konsol. Na liście znajdziemy chociażby The Elder Scrolls 3: Morrowind, Red Dead Redemption, Alan Wake czy SSX 3.

Podobnie jak w przypadku innych gier zaoferowanych dzięki usłudze, tak i teraz mamy możliwość zakupu wspomnianych produkcji w wersji cyfrowej za pośrednictwem Sklepu Xbox Games. Z kolei gracze posiadający oryginalne płyty mogą po prostu włożyć je do napędu konsoli i poczekać, aż na dysk urządzenia zostanie pobrana kompatybilna wersja.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze