Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tryb sieciowy Call of Duty: WW2 na PC za darmo przez weekend

Okazja do sprawdzenia gry.

Na Steamie rozpoczęła się akcja, w ramach której przez weekend można za darmo sprawdzić tryb sieciowy ubiegłorocznego Call of Duty: WW2.

Oferta obowiązuje do godziny 21:00 w niedzielę. Jednocześnie grę przeceniono o 35 procent - standardowe wydanie kosztuje 165,62 zł.

Wojenne losy

Tradycyjnie osiągnięte postępy zostaną zachowane na serwerach platformy Steam. Po nabyciu pełnej wersji, pojawi się więc opcja kontynuowania zmagań od przerwanego momentu - ze stworzoną postacią i odblokowanym dotychczas wyposażeniem.

Akcja Call of Duty: WW2 osadzona jest w czasach II wojny światowej. W multiplayerze pojawiły się warianty znane z wcześniejszych odsłon cyklu, w tym drużynowy deathmatch oraz dominacja.

Nie zabrakło jednak także nowości pokroju trybu Wojny (w oryginale War Mode). Gracze muszą realizować kolejne zadania o rożnym charakterze, a całość okraszona jest otoczką fabularną - uczestnicy zabawy naprawiają mosty, detonują działa, czy eskortują czołg.

W produkcji pojawiły się też dywizje, które są odpowiednikiem systemu klas z poprzednich części. Każda umożliwia skorzystanie z rozmaitych bonusów przydatnych na wirtualnym polu walki.

Twórcy przygotowali pięć takich oddziałów: piechota, korpus ekspedycyjny (lepiej wykorzystują strzelby i granaty), spadochroniarze (pistolety maszynowe), jednostki górskie (karabiny snajperskie) i opancerzone (karabiny maszynowe).

Warto zaznaczyć, że do 27 lutego trwa wydarzenie, które wprowadziło kolejne ugrupowanie - Ruch Oporu. Dywizja inspirowana jest polskim ruchem oporu i oferuje między innymi służący do cichego eliminowania przeciwników nóż taktyczny i pistolet SAP. Gracze mogą również użyć zdolności pozwalającej zakłócić mapę wrogów.

Przy okazji Activision ujawniło datę premiery The Resistance - pierwszego dużego rozszerzenia do Call of Duty: WW2 - w wersji PC i Xbox One. Na obu platformach DLC ukaże się 1 marca.

Dostępny do tej pory na PS4 dodatek składa się z trzech map, wśród których jedna osadzona jest na ziemiach polskich. Do tego misja do trybu Wojny oraz kolejny rozdział kooperacyjnej kampanii z zombie.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze