Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tryb sieciowej rywalizacji Iron Banner wrócił do Destiny

AKTUALIZACJA: Tryb został usunięty.

Aktualizacja: Bungie usunęło Iron Banner z Destiny w kilka godzin po ponownym dodaniu go do gry. Zniknęły nowe bounties, zamknięto obszar w Wieży, a trybu nie znajdziemy już w opcjach Crucible.

Taka decyzja sugeruje, że Iron Banner powrócił do gry przedwcześnie, w wyniku błędu. Możliwe więc, że twórcom uda się zrealizować więcej z ogłaszanych poprawek.

*

Oryginalna wiadomość: Tryb sieciowej rywalizacji Iron Banner wrócił do strzelanki Destiny po raz drugi, wraz z częścią obiecywanych wcześniej zmian.

Jeden z nowych przedmiotów

W odróżnieniu od pozostałych opcji w Crucible - gdzie szanse są wyrównane - Iron Banner uwzględnia statystyki ataku i obrony postaci. Gracze z lepszym wyposażeniem powinni teoretycznie zadawać więcej obrażeń, samemu będą bardziej odpornym na ataki.

Część grających uważała jednak, że tryb nie działał tak, jak powinien. Postać na niskim poziomie doświadczenia, wyposażona w startowy model karabinu, radziła sobie bez większych problemów z dużo bardziej rozwiniętymi bohaterami.

Bungie zapowiedziało duże zmiany, by przybliżyć Iron Banner bardziej do oczekiwań graczy. Zmodyfikowano balans rozgrywki na korzyść dla potężniejszych Strażników. Dodano też sześć nowych wyzwań - bounties.

Podczas rozgrywki zdobywamy punkty reputacji dla tytułowej frakcji, ale otrzymuje je tylko zwycięski zespół, co doprowadzało do sytuacji, gdzie reprezentanci przegrywającej drużyny opuszczali mecz jeszcze przed jego zakończeniem.

Odpowiedzią Bungie miał być system Medallion. Po porażce otrzymamy medalion, który przy następnym zwycięstwie zamieni się w bonus do reputacji, niemal identyczny z wygraną. Pierwsze testy sugerują jednak, że to rozwiązanie nie zostało wprowadzone do gry.

Mniej spodziewaną zmianą jest zresetowanie zdobytych wcześniej punktów reputacji w Iron Banner. Zgodnie z obietnicami pojawiły się za to nowe elementy wyposażenia do kupienia, co ma zachęcić do wzięcia udziału w rozgrywkach tego typu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze