Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trwają prace nad kontrolerem dedykowanym grom Farming Simulator

Poczuj się jak traktorzysta.

Firmy Saitek (należące do Mad Catz) i Giants Software ogłosiły, że pracują nad specjalnym kontrolerem, przeznaczonym dla fanów serii Farming Simulator.

W zestawie znajdziemy dużą kierownicę, z zakresem obrotu wynoszącym 900 stopni. Nie brakuje nawet małej gałki, ułatwiającej skręcanie. Na ramionach umieszczono przyciski i gałki analogowe do poruszania się na piechotę i kontroli PDA. W zestawie znajdą się też pedały.

Najważniejszym elementem jest jednak panel boczny, przeznaczony wyłącznie dla Farming Simulator. Tutaj będziemy mogli kontrolować podłączone urządzenia, opuszczać pługi i kultywatory czy przystawki koszące, ale także obsługiwać klakson, światła i wszystkie inne funkcje pojazdów i urządzeń.

Saitek nie podał jeszcze daty premiery ani ceny nowego kontrolera, ale obiecuje publikację kolejnych szczegółów w przyszłości.

Najnowsza odsłona serii - Farming Simulator 15 - ukazała się w październiku na PC. W planach na początek przyszłego roku jest jeszcze debiut na konsolach obu generacji. Gra cieszy się dużą popularnością także w Polsce - w naszym kraju sprzedano już 30 tysięcy egzemplarzy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze