Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trwa prawny konflikt na linii Lindsay Lohan - Rockstar

Sprawa wizerunku trafi do sądu.

W lipcu ubiegłego roku Lindsay Lohan oskarżyła Take-Two Interactive oraz Rockstar Games o skorzystanie z wizerunku bez zgody, podczas tworzenia jednej z postaci w grze GTA 5.

Producent gry twierdził wtedy, że jednym celem sprawy jest pozyskanie przez aktorkę rozgłosu w mediach. Zwrócono się więc do sądu z wnioskiem o odrzucenie pozwu i obciążenie Lohan kosztami procesu.

Teraz sędzia zdecydował jednak, że sprawa nie zostanie oddalona i powinna zostać rozpatrzona na sali sądowej.

Swoje niezadowolenie z takiego obrotu spraw wyraził na przykład Ned Luke, czyli głos Michaela w GTA 5. „Sięgam daleko, ale MOŻE widać tu jakiś podobieństwo” - napisał na Twitterze, publikując poniższy, dość sugestywny obrazek.

Postać rzekomo wzorowaną na Lohan - Lacey Jonas - spotykamy w jednej z misji pobocznych w grze, gdy ucieka przez paparazzi. Kobietę przedstawiono jako hollywoodzką gwiazdę. Prowadzony bohater odwozi postać do domu, wysłuchując jej narzekań.

Aktorka i jej prawnicy wskazali też szereg innych materiałów, które miały być bezpośrednio wzorowane na wizerunku aktorki, z ilustracją na płycie gry włącznie.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze