Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trudno sobie wyobrazić The Elder Scrolls 6 na wyłączność konsol Xbox - uważa Bethesda

Gra trafi też na platformy PlayStation?

Po przejęciu Bethesdy przez Microsoft wiele osób zastanawia się, czy The Elder Scrolls 6 ostatecznie ominie PS5. Do sprawy odniósł się Todd Howard, czyli jeden z głównych producentów w pierwszej z firm.

- Zgadzam się, że trudno byłoby sobie to wyobrazić - stwierdził menedżer w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry, odpowiadając na pytanie czy trudno jest sobie wyobrazić, że sequel Skyrima mógłby okazać się tytułem na konsolową wyłączność urządzeń Xbox.

Niedawno szef działu Xbox w koncernie z Redmond - Phil Spencer - wyjawił, że decyzja o wydawaniu tytułów Bethesdy na urządzeniach PlayStation będzie podejmowana osobno w przypadku każdej gry. Potwierdził to Howard, podkreślając, że jego firma zawsze tak funkcjonowała.

- Zamierzamy tak działać również jako część Microsoftu. Są bardzo otwarci na inne platformy, nie ograniczając się tylko do Xboksa. Jeszcze dziesięć lat temu nikt by się nie spodziewał, że wydadzą pełny pakiet Office na iPhone'ach - powiedział menedżer.

Howard zwraca uwagę, że Bethesda od dawna współpracowała z amerykańską firmą. Przykładowo Morrowind był grą na konsolową wyłączność urządzeń koncernu z Redmond, a Oblivion i DLC do Skyrima przez długi okres były dostępne tylko na sprzętach Microsoftu.

- Kiedy nadejdzie właściwy moment, podejmiemy decyzję najlepszą dla naszych odbiorców, a na razie nie mogę sobie wyobrazić, jaka ona dokładnie będzie - podsumowuje. Samo The Elder Scrolls 6 znajduje się na wczesnym etapie prac i data premiery pozycji nie jest znana.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze