Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trailer The Evil Within 2 przypomina o premierze horroru

Są też pierwsze recenzje.

Już dzisiaj w sklepach na całym świecie debiutuje horror The Evil Within 2, sequel produkcji z 2014 roku. Bethesda przygotowała z tej okazji nowy trailer, prezentujący niepokojące założenia fabuły.

Platformy docelowe to PC, PS4 oraz Xbox One.

To chyba Nokia

The Evil Within 2 to bezpośredni sequel pierwowzoru, więc kontynuuje wątki, które pojawiły się w pierwszej części. Powraca między innymi kwestia córki głównego bohatera, Sebastiana Castellanosa.

Okazuje się, że Lily - tak ma na imię dziewczynka - wciąż żyje, wbrew temu, czego dowiadywaliśmy się w poprzedniej odsłonie. Sebastian - a w raz z nim gracze - będzie starał się odnaleźć dziecko.

Ratowanie córki to nie jedyny cel detektywa Castellanosa. Na zlecenie tajemniczej organizacji Mobius musi też powrócić do czegoś w rodzaju rzeczywistości wirtualnej, czyli do systemu STEM. To właśnie w tym sztucznym świecie rozgrywa się cała przygoda.

Zobacz: The Evil Within 2 - Poradnik, Solucja

Wirtualny wytwór STEM określany jest jako miasto Union. Sebastian nie orientuje się tym razem w terenie i jest zupełnie zagubiony, ale musi odnaleźć umysł Lily, który napędza cały świat.

W sieci pojawiło się już kilka pierwszych recenzji, wskazujących na udaną produkcję. IGN wystawił bezpieczną ocenę 8/10, chwaląc większy, interesujący świat, choć narzekając na fabułę.

Gamespot zdecydował się na identyczną notę. Wśród plusów wymieniono gęstą atmosferę horroru, zróżnicowane poziomy czy też - całkiem odwrotnie - solidną opowieść, choć przy problemach z tempem jej prowadzenia.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze