Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trailer Star Wars Jedi: Ocalały skupia się na fabule i powracających postaciach

Jest i Merrin.

Nowy zwiastun Star Wars Jedi: Ocalały zaczyna się mocno - główny bohater wypada z kokpitu statku kosmicznego. Materiał wideo skupia się podobno na fabule oczekiwanego sequela od studia Respawn.

Wydaje się jednak, że najważniejszym punktem jest prezentacja powracających postaci. Wraca Siostra Nocy - Merrin, a więc lubiana bohaterka, której nie widzieliśmy w poprzednich materiałach wideo. Do tego Greez, nasz sympatyczny pilot oraz, a - jak wiemy z wcześniejszego zwiastuna - także Cere Junda, nasza mentorka. O BD-1 wspominać nie trzeba.

Poza tym wydaje się, że fabularny trailer jest dość ubogi w konkrety na temat fabuły. Tematem przewodnim będzie najwyraźniej miejsce, „o które warto walczyć bez względu na koszty”, a którego „nie dosięgnie nawet Imperium”. Czyżby jakaś tajna kryjówka?

Akcja Ocalałego toczy się pięć lat po wydarzeniach z Upadłego Zakonu, a przez pół dekady sporo może się zmienić. Sam Cal Kestis - główny bohater - nie tylko zapuścił brodę, ale wygląda także na dużo bardziej doświadczonego wojownika Jedi, z szerszą paletą ciosów i możliwości.

Druga część serii wprowadza między innymi pięć postaw bojowych w systemie walki, w tym podwójne miecze świetlne, połączenie miecza i blastera czy miecz z jelcem, w stylu Kylo Rena. Jeśli o przemieszczaniu się mowa, dodano choćby linkę z hakiem, a także możliwość oswajania zwierząt i podróżowania na ich grzbietach.

Star Wars Jedi: Ocalały trafi na PC oraz konsole PS5 i Xbox Series X/S. Premiera 28 kwietnia. Pierwotnie tytuł miał zadebiutować w marcu, twórcom zależało jednak na wydaniu gry w jak najlepszym stanie - stąd opóźnienie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze