Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trailer Resident Evil 2 Remake przypomina o premierze

Plus: gameplay z początku kampanii.

Jutro na rynku zadebiutuje Resident Evil 2 Remake, czyli odświeżona wersja horroru wydanego oryginalnie w 1998 roku. Capcom opublikował zwiastun przypominający o debiucie.

Trzyminutowy materiał pełni funkcję wstępu do produkcji. Trailer przedstawia dwójkę głównych bohaterów - Leona i Claire - którzy starają się przeżyć w mieście opanowanym przez stwory oraz mutanty.

Nagranie potwierdza również, że po premierze gra wzbogaci się o darmowy tryb rozgrywki o nazwie Ghost Survivors. W wariancie celem graczy jest przetrwanie i wykonywanie losowo generowanych wyzwań i misji. W trakcie zabawy zdobędą punkty, które wydadzą na przedmioty kosmetyczne.

Zobacz: Resident Evil 2 (Remake) - premiera i najważniejsze informacje

W międzyczasie dziennikarze serwisu IGN opublikowali filmy prezentujące początkowy kwadrans kampanii fabularnej tytułu - zarówno z perspektywy Leona, jak i Claire. Obie postacie otrzymały odrębne scenariusze, choć nie zabrakło wspólnych sekwencji.

Resident Evil 2 Remake zadebiutuje 25 stycznia, na PC, PS4 i Xbox One. „To pewnego rodzaju rewolucja. Twórcom skutecznie udało się zaprezentować coś, co przypomina grę sprzed 21 lat i nie jest zupełnie inną produkcją” - napisał Łukasz w naszej recenzji, przyznając srebrną Rekomendację.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze