Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trailer F1 2016 przypomina o premierze wyścigowej produkcji

Dziś debiut.

Symulator F1 2016 debiutuje dzisiaj na PC, PlayStation 4 i Xbox One, o czym twórcy z Codemasters postanowili przypomnieć w nowym zwiastunie.

W grze znalazła się pełna licencja Formuły 1, a więc wszystkie zespoły i tory z sezonu 2016, co oznacza, także udział również w nowym Grand Prix Europy w Baku.

Pewną innowacją jest - po raz pierwszy w serii - okrążenie testowe, służące do rozgrzania opon bolidów. Wprowadzono też manualny start.

Na tory powracają też elementy, których szczególnie brakowało w poprzedniej odsłonie ser, jak samochód bezpieczeństwa i pełne odwzorowanie zasad związanych z tym pojazdem.

Do tego rozbudowany tryb kariery, w którym rywalizujemy maksymalnie przez 10 sezonów, oraz możliwość zabawy wieloosobowej, na czele z wyścigami dla maksymalnie 22 graczy.

Pierwsze recenzje są pozytywne, opisując F1 2016 jako powrót do świetności po kilku słabszych odsłonach serii. Chwalony jest model jazdy i powrót wymienianych wyżej funkcji.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze