Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trailer Broken Sword 5 prezentuje wersję PlayStation 4

Aktualizacja: Premiera 4 września.

Aktualizacja (16:20): Studio Revolution Software ujawniło oficjalnie, że Broken Sword 5: The Serpent's Curse ukaże się 4 września na PlayStation 4 i Xbox One. Cenę ustalono na 30 euro (ok. 124 zł).

*

Oryginalna wiadomość (13:00): Twórcy sfinansowanej na Kickstarterze przygodówki Broken Sword 5: The Serpent's Curse opublikowali nowy zwiastun gry, prezentujący wersję PlayStation 4.

Nie może zabraknąć kozy

Mamy do czynienia z klasyczną pozycją point and click z grafiką 2D, więc rozgrywka wygląda identycznie, jak na komputerach osobistych, gdzie grę wydano w dwóch epizodach, by następnie - w czerwcu - przygotować zbiorczą wersję.

W planach jest jeszcze konwersja na Xbox One, ale twórcy z Revolution Software nie podali jeszcze dokładnej daty premiery - obecnie mówi się tylko o „lecie”.

Dla konsol obecnej generacji szykowany jest szereg usprawnień, takich jak dodatkowe animacje i dźwięki, galeria postaci oraz - oczywiście - odpowiednio dostosowane sterowanie.

„Tytuł posiada kilka błędów, a dla weteranów zagadki mogą być nieco zbyt proste. Nie zmienia to jednak faktu, że w nowego Broken Sworda gra się po prostu przyjemnie” - napisał Michał w recenzji pierwszego epizodu.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze