Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Total War: Pharaoh to najwyraźniej kolejna odsłona słynnej serii

Ujawniona przez pomyłkę.

Wygląda na to, że kolejna historyczna odsłona serii Total War przeniesie akcję do Egiptu. Takie podejście sugeruje tytuł - Total War: Pharaoh - ujawniony przez pomyłkę przez studio Creative Assembly.

Warto na początku zaznaczyć, że gra nie została jeszcze zapowiedziana. Jak zauważył serwis PCGamesN, na krótką chwilę pojawiła się jednak na oficjalnej stronie brytyjskiej firmy, dostępna jako jedna z kategorii do wyboru przy filtrowaniu artykułów.

Byłby to stosunkowo łatwy do popełnienia błąd. Można spekulować, że tag dodano, podczas gdy podpięty do niego artykuł czeka na publikację. Co więcej, przy próbie wejścia na adres z dopiskiem „total-war-pharaoh” na samym końcu otrzymujemy błąd 403 - zakaz dostępu. Gdyby strona nie istniała, byłby to zapewne błąd 404, więc coś najwyraźniej jest na rzeczy.

Zgadujemy, że na oficjalną zapowiedź nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Zbliża się okres późnowiosennych i letnich prezentacji. Już 13 czerwca odbędzie się na przykład PC Gaming Show, który wydaje się być idealnym miejscem na pokaz strategii na komputery osobiste.

A cóż to za gra?

Jeśli informacje okażą się być prawdziwe, Total War: Pharaoh zaoferuje Creative Assembly sporą swobodę - mowa o okresie liczącym tysiące lat. Trudno więc określić, w jakim dokładnie punkcie odwiedzimy północną Afrykę.

Jednocześnie wydaje się chyba, że historyczny cykl Total War nieco w ostatnich latach podupadł w obliczu popularności trylogii Warhammer. Ostatnia „pełnoprawna” odsłona to Total War: Three Kingdoms z 2019 roku, z akcją w Chinach. Fani od lat czekają raczej na powrót do czasów średniowiecza lub do wojen napoleońskich, więc starożytny Egipt może być pewnym rozczarowaniem.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze