Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Anatema

Misja poboczna z konfliktem między kultystami i naukowcem.

Jest to jedna z misji pobocznych w Torment: Tides of Numenera aktywowanych w Rozległych Trzewiach - lokacji, do której dostaniesz się w trakcie misji fabularnej Cena Dracogena. Aby ją rozpocząć udaj się do człowieka nazywanego Kałamarzem (#11 na mapie Rozległe Trzewia) i porozmawiaj z nim.

Podczas dialogu dowiesz się o varjelleńskim naukowcu o imieniu Ioxu, który prowadzi pewne tajemnicze eksperymenty. Według Kałamarza, będącego kultystą, poczynania te ranią Wykwit i należy położyć im kres. Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem się zadania, to powiedz, że zajmiesz się tą sprawą.

Kultysta Kałamarz (1) oraz wejście do chaty Ioxu (2).

Skieruj się do pobliskiej Chaty Ioxu (#10 na mapie Rozległe Trzewia) i porozmawiaj z mężczyzną, którego tu spotkasz. Wysłuchaj jego argumentów, po czym podejmij jedną z dwóch decyzji.

Możesz opowiedzieć się po stronie Kałamarza i zmusić go do zaprzestania badań. W tym celu należy skorzystać z perswazji, zastraszania lub stanąć do walki. W ostatnim wariancie będziesz musiał stawić czoła nie tylko Ioxu, ale także stworzonemu przez niego konstruktowi. Stracisz w ten sposób możliwość handlowania z mężczyzną, a od Kałamarza otrzymasz 180 błyszków (plus 25 punktów doświadczenia).


Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Podwójny kłopot

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Wyzwoleniec

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Utkwiłeś na Obcym Wybrzeżu


Druga opcja, to opowiedzenie się po stronie Ioxu. Porozmawiaj wtedy z Kałamarzem i przekonaj go siłowo (kultyści uciekną) lub przy pomocy oszustwa albo zastraszania, aby dał sobie spokój z całą sytuacją. Za rozwiązanie sprawy w ten sposób otrzymasz 25 punktów doświadczenia oraz enigmat od Ioxu. Jest to Encefalon Zniewalającego Ożywienia, dzięki któremu możesz w trakcie walki przyzwać do pomocy robota.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze