Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Top 10 najczęściej piraconych filmów w 2022 roku. Najnowszy „Spider-Man” na szczycie

Obok innych tytułów Marvela i DC.

W rankingu najczęściej piraconych filmów w 2022 roku bezapelacyjnie prym wiodą produkcje od Marvel Studios i DC Studios. Na szczycie zestawienia znalazło się widowisko „Spider-Man: Bez drogi do domu”, a tuż za nim najnowszy „Batman”.

Zaznaczmy, że na liście - sporządzonej przez firmę badawczą Muso na zlecenie redakcji Variety - znalazły się także filmy spoza uniwersum superbohaterów. Szóstą pozycję zajęło kino przygodowe za sprawą „Uncharted” z Tomem Hollandem i Markiem Wahlbergiem w rolach głównych. Natomiast na ósmym miejscu możemy znaleźć najnowsze widowisko z Tomem Cruisem, czyli „Top Gun Maverick”.

Eksperci wskazują, że moment największej aktywności piratów przypada na daty premier danych tytułów na platformach streamingowych. To wtedy materiały filmowe trafiają do sieci w najwyższej rozdzielczości i są kradzione na szeroką skalę. Poniżej prezentujemy zestawienie wraz z procentowym udziałem w piractwie względem innych tytułów.

Lista 10 najczęściej piraconych filmów w 2022 roku:

  1. „Spider-Man: Bez drogi do domu” - 21 procent
  2. „Batman” - 13 procent
  3. „Doktor Strange w multiuniwersum obłędu” - 10 procent
  4. „Thor: Miłość i grom” - 9 procent
  5. „Black Adam” - 9 procent
  6. „Uncharted” - 8 procent
  7. „Eternals” - 8 procent
  8. „Top Gu Maverick” - 8 procent
  9. „Jurassic World Dominion” - 7 procent
  10. „Nasze magiczne Encanto” - 6 procent
W nowym filmie „Spider-Man: Bez drogi do domu” powrócili Tobey Maguire i Andrew GarfieldZobacz na YouTube

Faktem jest, że producenci wiele tracą, gdy film pojawia się w dystrybucji cyfrowej, a pandemia koronawirusa tylko przyspieszyła ten proces. Skrócono okres pomiędzy debiutem niektórych produkcji na dużym ekranie a ich premierą w streamingu.

Co ciekawe, na popularności tracą materiały nagrane w samych kinach przy użyciu kamer wideo. Według specjalistów oferują zbyt niską jakość, przez co zniechęcają do seansu.

Read this next